دوشنبه 19 آذر 1397 - 2 ربيع الثاني 1440 - 2018 دسامبر 10
   
  2509رکورد در مدت زمان 2.636ثانیه
  عبارت مورد جستجو :
  آیت الله العظمی سید احمد زنجانی در ۲۹ رمضان ۱۳۹۳ قمری (۵ آبان ۱۳۵۲شمسی) پس از سالها تحصیل، تدریس و تحقیق در حوزه علمیه زنجان و قم در سن ۸۳ سالگی درگذشت...........
  دفتر حضرت آیت الله العظمی شبیری زنجانی، مبلغ۸۰۰۰ تومان را بابت فطریه هر نفر به حساب گندم تعیین کرده است.......
  جلسات علمی دفتر آیت الله العظمی شبیری زنجانی در شب های ماه مبارک رمضان
  توفیق انتصار دین 28 اردیبهشت 1397 12:11
  براساس روایات منقول در متون حدیثی یکی از ادعیه معروف با مضامین عالی، دعای محمد بن عطیه از امام صادق علیه السلام است که مرحوم کلینی در اصول کافی آن را نقل نموده است:..............
  احراز هلال ماه مبارک رمضان برای حضرت آیت الله العظمی شبیری زنجانی
  آیت الله العظمی شبیری زنجانی در آیین رونمایی از چاپ جدید تفسیر «ابوالفتوح رازی» انتشار آثار عالمان دینی را عبادت نامیدند و گفتند: امیدواریم با کمک به انتشار این آثار بتوانیم بخشی از حقی را که این بزرگان بر گردن ما دارند، ادا کنیم.
  در جلسه گذشته جواب های شیخ از استدلال عقلی اخباری ها تبیین شد. مرحوم نائینی جواب اول شیخ را صحیح ندانسته، آن را به معنایی دیگر حمل کردند. حضرت استاد گرچه جواب اول شیخ را ناتمام دانستد اما بیان مرحوم نائینی را نیز نپذیرفتند. مرحوم نائینی در ادامه اشکالی نقضی به استدلال اخباری ها وارد نمودند که این اشکال نیز مورد پذیرش استاد معظم واقع نشد. در این جلسه حضرت استاد توضیح بیشتری در خصوص عدم انحلال علم اجمالی ارائه خواهند داد. ایشان در ادامه مبحث، تقریر دوم شیخ از استدلال عقلی اخباری ها را تبیین خواهند نمود.
  در جلسه گذشته استاد معظم تقریر شیخ انصاری ره از استدلال عقلی اخباری ها را توضیح دادند. در این جلسه جواب های شیخ ره از این استدلال عقلی بیان خواهد شد. مرحوم نائینی جواب اول شیخ ره را صحیح ندانسته، آن را به معنایی دیگر حمل می کند. حضرت استاد با اینکه جواب اول شیخ ره را ناتمام می داند اما بیان مرحوم نائینی را نیز نمی پذیرد. مرحوم نائینی در ادامه اشکالی نقضی به استدلال اخباری ها وارد می سازد که این اشکال نیز مورد پذیرش استاد معظم واقع نمی گیرد.
  در جلسه گذشته دلیل عقلی اخباری ها بر وجوب احتیاط بیان شد. حضرت استاد جواب بعض اصولیین از این دلیل را تبیین کرده، در آن مناقشه کردند. ایشان در ادامه پاسخ صحیحی از این استدلال بیان نمودند. در این جلسه استاد معظم تقریر شیخ انصاری ره از استدلال عقلی اخباری ها را توضیح خواهند داد.
  در این جلسه دلیل عقلی اخباری ها بر وجوب احتیاط بررسی خواهد شد. حضرت استاد جواب بعض اصولیین از این دلیل را تبیین و در آن مناقشه خواهند کرد. ایشان در ادامه پاسخ صحیحی از این استدلال بیان خواهند نمود.
  • تعداد رکوردها : 2509