چهارشنبه 2 مرداد 1398 - 2019 ژولاي 24
   
  2605رکورد در مدت زمان 0.156ثانیه
  عبارت مورد جستجو :
  شیخ طوسی فرموده است: مستحب است در این روز، این دعا را بخوانند. اللَّهُمَّ دَاحِیَ الْکَعْبَةِ وَ فَالِقَ الْحَبَّةِ وَ صَارِفَ اللَّزْبَةِ وَ کَاشِفَ کُلِّ کُرْبَةٍ خدایا ای گستراننده کعبه و شکافنده دانه و برگیرنده سختی و برطرف کننده هر گرفتاری،...
  بزنطی که از این ثواب شگفت زده شده بود از امام جواد علیه السلام سوال میکند که آیا واقعا ثواب آن هزار حج است؟ امام در جواب او سوگند یاد کرده و می فرماید: إِی وَ اللَّهِ وَ أَلْفَ أَلْفِ حَجَّةٍ لِمَنْ زَارَهُ عَارِفاً بِحَقِّهِ
  «سیّد بن طاووس» در فضیلت این ماه مى گوید: «ماه ذى القعده ماهى است که به هنگام شدّت و گرفتارى، زمان خوبى براى دعاست، و براى رفع ظلم و ستم و دعا بر ضد ظالم مؤثّر است»
  یکی از شیوه هایی که امام رضا ع در دوران امامت ، برای تثبیت عقاید صحیح اسلام و انتشار آن به کار می بست، پرورش اصحاب و شاگردان مکتب اهل بیت(ع) بود تا در برابر جریانات منحرف جامعه و یا در مناظراتی که بین اصحاب و علمای سایر فرق در مکتب خلفا روی می داد، با آمادگی کامل در مقابل این جریانات فکری مقابله نمایند.
  انسان باید از ذره ذره عمرش بهره ببرد اما برخی وقتشان را در مسیری صرف می کنند که نه برای دنیایشان مفید است و نه برای آخرتشان.
  آیت الله العظمی شبیری زنجانی در توصیه به رسانه ها اذعان داشتند: تقیّد به راستی خیلی مهم است اما الان کم رنگ شده است لذا مردم هم با تردید به اخبار نگاه می کنند و این خوب نیست. باید تدریجا به راست گفتن عادت کرد تا اعتماد مردم جلب شود. در این صورت عنایت الهی هم شامل حال ما شده و موفقیت حاصل می شود.
  سامانه پاسخگویی دفتر آیت الله العظمی شبیری زنجانی(مد ظلّه العالی) از طریق پیامک و پست الکترونیکی راه اندازی شد. مسئول پاسخگویی به سؤالات شرعی دفتر آیت الله العظمی شبیری زنجانی با اعلام این خبر درباره شیوه ارسال سؤالات شرعی گفت: مخاطبان می توانند سؤالات شرعی خود را به شماره پیامک 50001040 یا از طریق آدرسq-zanjani.ir ارسال کنند.
  جلسه فارغ التحصیلی دوره اول و دوم دانش آموختگان مدرسه فقهی امام محمد باقر علیه السلام با حضور آیت الله العظمی شبیری زنجانی و طلاب و فضلاء و استادان حوزه علمیه قم؛ چهارشنبه (92/11/02)، در دفتر این مرجع عالی قدر برگزار شد.
  ازدواج عبادت است 13 بهمن 1392 19:58
  همزمان با میلاد حضرت محمد مصطفی صلّی الله علیه و آله و سلّم، روز گذشته تعدادی از زوجهای جوان با حضور در دفتر آیت الله العظمی شبیری زنجانی توسط این مرجع عالیقدر به عقد یکدیگر درآمده و زندگی مشترکشان را آغاز نمودند.
  آیت الله العظمی شبیری زنجانی در نشت علمی دفتر خود توصیه فرمودند: نسبت به بیان عنوان حضرت محمد مصطفی صل الله علیه و آله دقت کنند.
  • تعداد رکوردها : 2605